روش های بسته بندی

روش های بسته بندی ممکن است متنوع باشند اما برای فرستنده که به مشتری خود تضمین سلامت بار را می دهد بسیار مهم است که در بسته بندی و انتخاب روش بسته بندی که متناسب با بار باشد دقت لازم را انجام دهد.

بسته بندی باید به گونه ای باشد تا از متضرر شدن کالا در شرایط حمل و نقل جلوگیری شود. روش های بسته بندی ممکن است بر اساس نوع کالا و شکل ظاهری آن متفاوت باشد. برای بسیاری از شرکت های باربری درون شهری و یا باربری برون شهری یکی از مهمترین اصول موفقیت آن ها امور رسیدگی به بسته بندی دقیق و دقت در حفاظت از آن هنگام حمل بار و باربری می باشد.

باربری تک بار

انواع بسته‌بندی:

بسته‌ها انواع مختلفی دارند. در بعضی مواقع بسته‌ها را بر اساس لایه موجود و عملکرد به دسته‌های اولیه، ثانویه و… تقسیم می‌کنند:

  • بسته بندی اولیه: معمولاً کوچک ترین واحد توزیع یا بکارگیری است و اولین لایه در برگیرنده محصول است که در تماس مستقیم با محصول می‌باشد و آن را در بر می‌گیرد
  • بسته‌بندی ثانویه: جدا از بسته‌بندی اولیه است. می‌تواند برای گروه‌بندی کردن بسته‌های اولیه باشد.
  • بسته‌بندی سوم: برای حمل در کشتی و توزیع عمده بکار گرفته می‌شود.

انواع کارتن در بسته بندی:

امروزه بسته‌بندی توسط کارتن رواج بیشتری یافته و این سبک از بسته‌بندی یکی از استانداردترین روش‌ها می‌باشد. کارتن‌های بسته بندی با توجه به اجناسی که در داخل آن‌ها برای بسته‌بندی قرار می‌گیرند، در ابعاد، اندازه‌ها و انواع مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند، کارتن‌های بسته‌بندی از لحاظ نوع ساخت نیز متفاوت بوده و از انواع کارتنی چندلایه گرفته تا پلاستیکی تنوع دارند. مهم‌ترین دسته‌بندی برای کارتن‌های بسته‌بندی را می‌توان در ساختار زیر بیان کرد:

  • کارتن فریت
  • کارتن اسباب کشی
  • کارتن اداری

با تک بار تمام اثاثیه خود را به صورت استاندارد و اصولی بسته بندی کنید و یک اسباب کشی بدون استرس را تجربه کنید.